top
logo

Jesteśmy również na

Współpracujemy z

 

  

 

Certyfikaty

Z życia szkoły

Czwartek_LA02.jpg

W „ŁĄCZNOŚCI” WYSTARTOWAŁY… PRASKIE CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE

Po Mistrzostwach Dzielnicy gimnazjów, a potem – szkół podstawowych w 4-boju, ponownie zrobiło się gwarno i kolorowo na nowym, Szkolnym Stadionie Lekkoatletycznym przy Al. St. Zjednoczonych.  28 maja, na obiekcie Zespołu Szkół Nr 37 odbyła się inauguracja Praskich Czwartków Lekkoatletycznych.

Wystartowała młodzież szkół Pragi Południe w wieku 11-15 lat, oczywiście w biegach, skokach i rzutach. Najliczniej przybyli uczniowie G.21 im. Olimpijczyków Polskich i pobliskiego G.20 im. Bohaterów Olszynki Grochowskiej. Tych pierwszych przyprowadził były reprezentant Polski w skoku w dal /8.08m w 1995/ - trener Dariusz Bontruk.

Dwa tygodnie po finałach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży zawodniczki i zawodnicy potwierdzili wysoką dyspozycję. „Złota” na 100 metrów – Julia Szczurowska /G.21/ także tutaj triumfowała na 100m, choć… z niegroźnym upadkiem tuż za metą. Dla odmiany srebrny w sztafecie 4 x 100m – Filip Jasiński /też G.21/ wygrał 100m i skok wzwyż. Jego koledzy ze srebrnego teamu – Adrian i Kuba triumfowali odpowiednio – w biegu na 300m i pchnięciu kulą. A Olga Figat z G.20, złota medalistka WOM na 600m, zwyciężyła na swoim koronnym dystansie, popisując się znakomitym finiszem.  Poza konkursem wystartował tegoroczny mistrz Polski w przełajach – Dominik Nowak /AZS-AWF Warszawa/. Podopieczny trenera Grzegorza Wrony na dystansie 1000m uzyskał 2:32, by po kilkunastu minutach pobiec jeszcze 500m w 1:10… Z kolei najmłodsza uczestniczka zawodów – Lili Jędrzejczak /r.2007/ osiągnęła cenną „życiówkę” w skoku w dal – dokładnie 2,25 metra…

Zmaganiom młodych lekkoatletek i lekkoatletów przyglądali się bacznie – Burmistrz Dzielnicy Praga Południe -  Tomasz Kucharski, ekspert PZLA i komentator Eurosportu – Janusz Rozum oraz genialny konstruktor m.in. lekkoatletycznych urządzeń startowych – Grzegorz Rojek. Zespół Szkół Nr 37 reprezentowała Dyrektor Alicja Puszkarska. Wszyscy wypatrywali talentów  na miarę Jacka Wszoły, Stanisława Jaskułki, Romualda Giegiela, czy Tomasza Jędrusika – znakomitych lekkoatletów, absolwentów Technikum Łączności.

Był też, obok lekkoatletycznej rywalizacji, pokaz techniki podnoszenia ciężarów w wykonaniu atletów UKS „IMPULS-Warszawa”. Pokaz najwyższej jakości, ponieważ podopieczni trenera Arkadiusza Strzelczyka w tym roku, po raz pierwszy w historii klubu, startują w ekstraklasie.

Cykl imprez – Praskie Czwartki LA finansuje Urząd Dzielnicy Praga Południe, organizuje UKS Impuls, a konkretnie - niżej podpisany, oczywiście z pomocą przyjaciół… Sędziowali i elektroniczny pomiar czasu obsługiwali /pod małym nadzorem paru licencjonowanych arbitrów/ - uczniowie technikum ZS Nr 37.  A piłeczki palantowe przewoził z boiska na rzutnię „zdalnie sterowany transporter nieopancerzony”, obsługiwany przez absolwenta szkoły – Janka Śliwińskiego.

I to by było na tyle, w telelekkoatletycznym skrócie. Drugi mityng rozegrany zostanie  – 11 czerwca, a Wielki Finał z wieloma atrakcjami i cennymi nagrodami – już po wakacjach, 17 września…

     

TaC

 

 

Czwartek_LA01_resize-height_wm-br.jpg
Czwartek_LA02_resize-height_wm-br.jpg
Czwartek_LA03_resize-height_wm-br.jpg
Czwartek_LA04_resize-height_wm-br.jpg
Czwartek_LA05_resize-height_wm-br.jpg
Czwartek_LA06_resize-height_wm-br.jpg
Czwartek_LA07_resize-height_wm-br.jpg
Czwartek_LA08_resize-height_wm-br.jpg
Czwartek_LA09_resize-height_wm-br.jpg
Czwartek_LA010_resize-height_wm-br.jpg
Czwartek_LA011_resize-height_wm-br.jpg
Czwartek_LA012_resize-height_wm-br.jpg


bottom

Zespół Szkół Łączności