dsc_0257.jpg

PRAKTYKI W 4.RWT SP

Kolejni uczniowie naszego Technikum odbyli miesięczne praktyki w 4. Rejonie Wsparcia Teleinformatycznego Sił powietrznych. Pogłębiali   wiedzę z  zakresu elektroniki, techniki cyfrowej, informatyki.

W Sektorze Zabezpieczenia Teleinformatycznego poznali zasady obsługi technicznej oraz oprogramowania sprzętu teleinformatycznego, a w Stacji Obsługi Teleinformatycznej zaznajomili się z montażem urządzeń transmisji danych oraz pomiarami eksploatacyjnymi linii teletransmisyjnych.

Dzięki uprzejmości 1. Bazy Lotnictwa Transportowego, znajdującej się na Okęciu, uczniowie mieli okazję obejrzenia śmigłowców funkcjonujących w bazie oraz zwiedzenia Sali Tradycji.

Wręczenie przez Szefa 4. RWT SP  ppłk Czcibora Ziemowita oraz opiekuna praktyk mjr Zbigniewa Sulima, pamiątkowych dyplomów kończących praktyki miało bardzo uroczysta oprawę. Odbyło się podczas zbiórki z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Mamy nadzieję, że wiedza i doświadczenie zdobyte na praktykach pozwolą na osiągnięcie lepszych wyników, a w przyszłości zachęci do wstąpienia w szeregi żołnierzy lub pracowników wojska 4. RWT SP.

Nasi praktykanci na stronie 4 RWT SP

dsc_0257_resize-height_wm-br.jpg