top
logo

Jesteśmy również na

Współpracujemy z

 

  

 

Certyfikaty

Z życia szkoły

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CIĘŻARY W OSIECKIEJ

Prawie 50 sztangistów z 10 klubów wzięło udział w II Południowopraskim Turnieju Ciężarowym im. Bogusława Ulatowskiego. Impreza została rozegrana 23 marca w naszej sali gimnastycznej i zakończyła się pełnym sukcesem atletów UKS "Impuls-Warszawa".

 

 

W ramach Drużynowych Mistrzostw Polski nasz zespół w składzie: Paweł Maciejewski (kl. 2 Lj), Michał Boczkowski (kl. 2 Tac), Mariusz Czarnecki, Krystian Kurek, Kamil Ciechanowicz i Przemysław Budek (zeszłoroczny absolwent) uzbierał 1602 punkty i okazał się najlepszy wśród 6 sklasyfikowanych drużyn.

Indywidualnie w kategorii do l.17 triumfował Paweł Brylak (UOLKA Ostrów Mazowiecki) - 319 pkt, a do l.20 - Filip Osuch (UKS "Horyzont" Mełno) - 315,3 pkt. Gwiazdą zawodów - zgodnie z przewidywaniami - został podopieczny trenera Arkadiusza Strzelczyka - Przemek Budek, który wyrwał 155 kg i podrzucił 191 kg. Życiowy rezultat  w dwuboju - 346 kg dał mu 373,4 pkt. w punktacji Sinclera i I miejsce w kategorii do l.23 i open. Dokładnie 50 kg lżejszy od Przemka - Maciej Przepiórkiewicz (KS "Józefowia" Józefów) uzyskał w dwuboju 230 kg (344,9 pkt.) i był to drugi rezultat imprezy. Najcięższy zawodnik turnieju - nasz 17-letni "Wnusio", czyli Krystain Kurek (147 kg) uzyskał na razie 220 kg w dwuboju.
Nagrody dla najlepszych ufundował Burmistrz Dzielnicy Praga Południe - pan Tomasz Kucharski, w przeszłości, tej sportowej - utalentowany sztangista. Burmistrz był zresztą obecny na zawodach, gorąco dopingował zawodników, prowadził ożywione dyskusje z przyjaciółmi sprzed lat, a na koniec udekorował najlepszych.
Na trybunach - obok "braci ciężarowej" - obecni byli m.in. Dyrektor Zespołu Szkół Nr 37 p. Anna Michałowska i Radny Dzielnicy p. Karol Kowalczyk.
Impreza była okazją do przypomnienia sylwetki Bogusława Ulatowskiego, trenera i prezesa UKS "Impuls-Warszawa", który odszedł od nas 31 października 2011 r.

 

impuls liga pc. marzec 2013 052mae.jpg

Michał Boczkowski (kl. 2Tac) w dwuboju zaliczył 253 kg. Na zdjęciu podczas rwania.

 

 

impuls liga pc. marzec 2013 061mae.jpg

Paweł Maciejewski (kl. 2Lj) w dwuboju zaliczył 216 kg. Na zdjęciu podczas podrzutu.

 

impuls liga pc. marzec 2013 119mae.jpg

Przemek Budek - najlepszy zawodnik turnieju - podczas podrzutu 191 kg.

 

impuls liga pc. marzec 2013 143popmae.jpg

Burmistrz Tomasz Kucharski, szef wyszkolenia PZPC Bogusław Maliszewski
i trener UKS "Impls-Warszawa" Arkadiusz Strzelczyk z pucharem.

 

impuls liga pc. marzec 2013 172mae.jpg

Burmistrz, szef wyszkolenia PZPC, trener i najlepszy sztangista - Przemek Budek.

 

impuls liga pc. marzec 2013 175mae.jpg

Wymienieni wyżej w towarzystwie zwycięskiej drużyny UKS "Impuls-Warszawa" i... Jasia Strzelczyka.

 

Tekst: TaC, foto: Jan Rozmarynowski

 


bottom

Zespół Szkół Łączności